Saltar al contingut Saltar a la navegació Informació de contacte

Relació històrica d'Alcaldes i regidors/es de l'Ajuntament d'Olèrdola des de 1875

Consulta en aquest apartat totes les dades disponibles

13/06/2015 -   15/06/2019

           
Alternativa per Olèrdola (APO)   LUCAS RAMÍREZ BÚRDALO   Alcalde    
    ARANTXA TORRES GÀLVEZ   1r tinent d'alcalde   Tinent d'alcalde fins al 01/09/2017
    JUAN MANUEL SAMBLAS RODRÍGUEZ   2n tinent d'alcalde    
    EVA RUÍZ AGUILAR       Cessa el 10/07/2017
    XAVIER SERRAMIÀ SANSON   1r tinent d'alcalde   Tinent d'alcalde a partir del 01/09/2017
    PERE SADURNÍ ROIG   3r tinent d'alcalde    
    ANNA BOADA VIA       Entra el 29/08/2017
Convergència i Unió (CiU)   JOSEP SANCHEZ PUGA        
    MARIA CARMEN VILLANUEVA PIN        
    VANESSA LÓPEZ MANTECAS       Cessa el 06/11/2018
    JUAN ALBERTO MORENO HUERTAS       Entra el 29/01/2019
Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)   FINA MASCARÓ i BUJALDÓN        
    MARIA ANTONIA PAJUELO i MORENO        
             
11/06/2011 -   13/06/2015            
Alternativa per Olèrdola (APO)   JOSEP TORT MIRALLES   Alcalde    
    ARANTXA TORRES GÀLVEZ   1r tinent d'alcalde    
    EVA RUÍZ AGUILAR   2n tinent d'alcalde    
    JOAN FORNS ROMEU   3r tinent d'alcalde  Tinent d'alcalde a partir de 15/11/2013
    ARTUR SANTACANA SOLER   3r tinent d'alcalde   Cessa el 30/09/2013
    XAVIER SERRAMIÀ SANSON        
    JUAN MANUEL SAMBLAS RODRÍGUEZ       Entra el 05/11/2013
Convergència i Unió (CiU)   JOSEP MARIA SÀNCHEZ i CRUZ        
    JOSÉ LUIS ACEDO i MATA        
    MARIA DEL MAR MONTSERRAT i BLANCH        
    MARIA CARMEN VILLANUEVA i PIN        
    ROSA MARIA PEREZ i VALLS        
             
16/06/2007 -   11/06/2011            
Alternativa per Olèrdola (APO)   JOSEP TORT MIRALLES   Alcalde    
    JOAN FORNS ROMEU   1r tinent d'alcalde    
    EVA RUÍZ AGUILAR   2n tinent d'alcalde    
    ARTUR SANTACANA SOLER   3r tinent d'alcalde    
    MÍRIAM RIVAS PARRILLA        
    RAIMON REVENTÓS ROVIRA        
Convergència i Unió (CiU)   PERE BERTRAN MONTANÉ       Cessa el 22/06/2009
    FRANCESC XAVIER PELLISA MATEO        
    JORGE ALONSO PÉREZ        
    MARIA CARMEN VILLANUEVA PIN        
    ROSA MARIA PEREZ VALLS       Entra el 29/07/2009
Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)   LYDIA GIRONA i MARTÍ       Cessa el 22/06/2009
    PAU ISIDRE MIRET i FABRÉ       Entra el 29/07/2009
             
14/06/2003 -   16/06/2007            
Alternativa per Olèrdola (APO)   JOSEP TORT MIRALLES   Alcalde    
    JOSEPA RAVENTÓS LORENZO   2n tinent d'alcalde    
    TERESA ROVIROSA GIMÉNEZ   3r tinent d'alcalde   Tinent d'alcalde a partir de desembre 2004
    JOAN FORNS ROMEU        
    JOSEP MATA MIRAVENT   3r tinent d'alcalde   Cessa el 01/12/2004
    JOSEP MARIA HIL MORGADES       Entra el 26/02/2005 i cessa el 05/07/2005
    MÍRIAM RIVAS PARRILLA       Entra el 25/07/2005
Convergència i Unió (CiU)   PERE BERTRAN MONTANER        
    ANNA MARIA MOLERO BENÍTEZ       Cessa el 31/01/2007
    JAUME PELLISA SURIOL        
    MARIA CARME VILLANUEVA PIN       Entra el 28/03/2007
Partit dels Socialistes de Catalunya (PSC)   MANEL DE LA CRUZ VERDÚ       Cessa el 05/07/2005
    JOAN BERTRAN MONTANÉ       Entra el 25/07/2005
Esquerra Republicana Catalunya (ERC)   LYDIA GIRONA i MARTÍ   1r tinent d'alcalde    
Partit Popular (PP)   JORDI ALONSO PÉREZ        
             
03/07/1999 -   14/06/2003            
Convergència i Unió (CiU)   JOSEP MIR VALLÈS   Alcalde    
    JAUME PELLISA SURIOL   1r tinent d'alcalde    
    PERE BERTRAN MONTANÉ   2n tinent d'alcalde    
    ANA MARIA MOLERO BENÍTEZ   3r tinent d'alcalde   Tinent d'alcalde fins al 14/12/1999
    MARIA CARMEN VILLANUEVA PIN        
    MARIA ANGELA VIÑALS SOLER        
    MONTSERRAT MAS CARBÓ        
Partit dels Socialistes de Catalunya (PSC)   MANUEL DE LA CRUZ VERDÚ   3r tinent d'alcalde   Tinent d'alcalde a partir del 14/12/1999
    JOAN BERTRAN MONTANÉ        
    JOSEP ANTON CUSCÓ PALAU       Cessa el 25/10/1999
    RAMON-LLUCH ROVIRA NOTÓ       Entra el 30/11/1999
Partit Popular (PP)   JORGE ALONSO PÉREZ        
             
17/06/1995 -   03/07/1999            
Convergència i Unió (CiU)   JOSEP MIR VALLÈS   Alcalde    
    JAUME PELLISA SURIOL   1r tinent d'alcalde    
    PERE BERTRAN MONTANÉ   2n tinent d'alcalde    
    ANA MAARIA MOLERO BENÍTEZ        
    MONTSERRAT FRAXEDAS MILÀ        
Agrupació d'Independents d'Olèrdola (AIO)   JESÚS SÁNCHEZ GARCÍA        
    FRANCESC XAVIER PUIG CATASÚS        
    PERE LLOPART FRONTERA        
Partit dels Socialistes de Catalunya (PSC)   MANEL DE LA CRUZ VERDÚ   3r tinent d'alcalde    
             
             
15/06/1991 - 17/06/1995            
Convergència i Unió (CiU)   ROSENDO MONTANÉ FERRER   Alcalde   Alcalde fins al 31/10/1991
    FRANCISCO SOLÉ VÉLEZ   Alcalde accidental   Alcalde acc. del 01/11/1991 al 13/11/1991
    FRANCISCO RODRÍGUEZ MUÑOZ        
    JOSEP MIR VALLÈS   Alcalde   Alcalde a partir del 13/11/1991
    JOSEP MILÀ DURAN        
    JOSEP ANTON TUBELLA ROIG       Entra el 13/11/1991
Agrupació d'Independents d'Olèrdola (AIO)   RAMON BATLLE CURTO       Cessa el 29/04/1994
    JOSEP TORT MARCÉ        
    FRANCESC XAVIER PUIG CATASÚS        
    JAUME CAMPAMA CUSCÓ       Entra el 27/09/1994
Partit dels Socialistes de Catalunya (PSC)   ANNA ISABEL ARTÍS DOMINGO        
             
             
30/06/1987 -   15/06/1991            
Agrupació d'Independents d'Olèrdola (AIO)   RAMON BATLLE CURTÓ   Alcalde    
    JOSEP CORNELLÀ PRATS       Cessa el 13/06/1988.
    FRANCISCO SOLÉ VÉLEZ   1r tinent d'alcalde    
    JOSÉ ANTONIO RAFECAS GRAU        
    JAIME ESCOFET MARTÍNEZ       Cessa el 30/11/1987
    JUAN FERRET MITJANS       Entra el 14/03/1988
    FRANCISCO RODRÍGUEZ MUÑOZ       Entra el 28/11/1988.
Convergència i Unió (CiU)   PERE SADURNÍ i VALLÈS   2n tinent d'alcalde    
    ROSSEND MONTANÉ i FERRER        
    JOSEP MIR i VALLÈS        
    JOSEP ANTON TOBELLA i ROIG        
             
24/05/1983 -   30/06/1987            
Agrupació d'Independents d'Olèrdola (AIO)   RAMON BATLLE CURTO   Alcalde    
    JAIME ESCOFET MARTÍNEZ        
    JOSEP CORNELLA PRATS        
Entesa d'Independents d'Olèrdola (EIO)   JOSÉ MIR VALLÈS   1r tinent d'alcalde    
    ROSENDO MONTANÉ FERRER   2n tinent d'alcalde    
    JUAN ANTONIO TIZÓN ESPINA        
Independents per Olèrdola (IPO)   JOSEP INGLADA CASALS        
    CASILDO VALLADARES SARRIA        
    PERE SELLARÉS VILANOVA       Cessa el 25/01/1985
    ALFREDO TORT GALOFRÉ       Entra el 30/01/1987
             
19/04/1979 -   24/05/1983            
Entesa d'Independents d'Olèrdola (EIO)   FELIPE VILELLA BRU   Alcalde    
    JOSÉ JULIÀ VIA   2n tinent d'alcalde    
    MARTÍN VIÑAS AMATLLER        
    PEDRO VALLS CLAVE        
Independents per Olèrdola (IPO)   JOSÉ INGLADA CASALS   1r tinent d'alcalde    
    PEDRO PARDO ARTIGAS        
    JUAN JOSÉ RIVAS PARÍS        
Convergència i Unió (CiU)   PERE AMATLLER ESCOFET   3r tinent d'alcalde    
    JORDI ESCARDÓ ROSELL        
             
03/02/1974 -   19/04/1979   SALVADOR DURAN ROVIRA   Alcalde    
    PEDRO GUAL CARBO   1r tinent d'alcalde    
    PEDRO ROVIRA ROVIRA   2n tinent d'alcalde    
    SALVADOR ROVIRA SOLER        
    PEDRO SADURNI VALLES        
    JOSE PALAU DOMENECH        
    JAIME MITJANS ALEMANY        
             
07/02/1971 -   03/02/1974   SALVADOR DURAN ROVIRA   Alcalde    
    JOSE DOMENECH SOLER   1r tinent d'alcalde    
    PEDRO GUAL CARBO   2n tinent d'alcalde    
    JOSE CORNELLA TORRELLAS        
    JOSE SOLE RAVENTOS        
    SALVADOR ROVIRA SOLER        
    PEDRO ROVIRA ROVIRA        
             
14/10/1969 -   07/02/1971   SALVADOR DURAN ROVIRA   Alcalde    
    PEDRO HILL ROVIRA        
    SALVADOR DURAN ROVIRA        
    PEDRO GUAL CARBO        
    RICARDO ROVIRA MARTINEZ        
    JOSE DOMENECH SOLE        
    JOSE CORNELLA TORRELLAS        
    JOSE SOLE RAVENTOS        
             
05/02/1967 -   14/10/1969   PEDRO HILL ROVIRA   Alcalde    
    SALVADOR DURAN ROVIRA   1r tinent d'alcalde    
    PEDRO GUAL CARBO   2n tinent d'alcalde    
    RICARDO ROVIRA MARTINEZ        
    JOSE DOMENECH SOLE        
    JOSE CORNELLA TORRELLAS        
    JOSE SOLE RAVENTOS        
             
02/02/1964 -   05/02/1967   PEDRO HILL ROVIRA   Alcalde    
    SALVADOR DURAN ROVIRA   1r tinent d'alcalde    
    JOSE PASCUAL BERTRAN   2n tinent d'alcalde    
    JAIME CASANELLAS ESCOFET        
    JOSE DOMENECH LLOPART        
    PEDRO GUAL CARBO        
    RICARDO ROVIRA MARTINEZ        
             
05/02/1961 -   02/02/1964   PEDRO HILL ROVIRA   Alcalde    
    PEDRO SADURNI VALLES   1r tinent d'alcalde    
    SALVADOR DURAN ROVIRA   2n tinent d'alcalde    
    SALVADOR ROVIRA SOLE        
    JOSE PASCUAL BERTRAN        
    JAIME CASANELLAS ESCOFET        
    JOSE DOMENECH LLOPART        
             
02/02/1958 -   05/02/1961   PEDRO HILL ROVIRA   Alcalde    
    PEDRO SADURNI VALLES   1r tinent d'alcalde    
    SALVADOR DURAN ROVIRA   2n tinent d'alcalde    
    JOSE DOMENECH SOLE        
    JUAN AMELL CARBONELL        
    JOSE MITJANS MITJANS        
    SALVADOR ROVIRA SOLER        
             
06/02/1955 -   02/02/1958   JOSE JULIA CAPELLADES   Alcalde    
    JOSE DOMENECH SOLE   1r tinent d'alcalde    
    JUAN COLET BERTRAN        
    BENITO MARCE RELUI        
    JOSE DURAN LLOSAS        
    JUAN AMELL CARBONELL        
    JOSE MITJANS MITJANS        
             
03/02/1952 -   06/02/1955   JOSE JULIA CAPELLADES   Alcalde    
    LUIS MIRET MESTRE   1r tinent d'alcalde    
    JOSE DURAN LLOSAS   2n tinent d'alcalde    
    ESTEBAN MESTRES ALABREDA        
    MANUEL GÜELL BERTRAN        
    BENITO MARCE RELUI        
    JUAN COLET BERTRAN        
             
06/02/1949 -   03/02/1952   JOSE JULIA CAPELLADES   Alcalde    
    LUIS MIRET MESTRE   1r tinent d'alcalde    
    JUAN BADELL ROIG   2n tinent d'alcalde    
    SALVADOR ROVIRA SOLER        
    MANEL GÜELL BERTRAN        
    ESTEBAN MESTRES ALABREDA        
    ENRIQUE PENAS MIRET        
             
18/06/1948 -   06/02/1949   JOSE JULIA CAPELLADES   Alcalde    
    LUIS MIRET MESTRE   1r tinent d'alcalde    
    JUAN BADELL ROIG   2n tinent d'alcalde    
    MANUEL GÜELL BERTRAN        
    ESTEBAN MESTRE ALABREDA        
    ENRIQUE PENAS MIRET        
    SALVADOR ROVIRA SOLÉ        
             
26/04/1944 -   18/06/1948   ARTURO SOLER CARBO   Alcalde    
    ANTONIO MONTANE RAFOLS   1r tinent d'alcalde    
    JOSE JULIA CAPELLADES   2n tinent d'alcalde    
    ANTONIO RAVENTOS ALSINA        
    JOSE DOMENECH ROVIRA        
    ROSENDO RAFOLS RAVENTOS        
    PEDRO ROVIRA MESTRE        
             
03/04/1939 -   26/04/1944   ARTURO SOLER CARBÓ   Alcalde    
    ANTONIO MONTANE RAFOLS   1r tinent d'alcalde    
    JUAN AMATLLE DOMINGO   2n tinent d'alcalde    
    LUCAS ROVIRA ROVIRA        
    JOSE DOMENECH ROVIRA        
    ANTONIO RAVENTOS ALSINA        
    ANTONIO FARRET RAVENTOS        
             
24/01/1939 -   03/04/1939   ANTONIO MONTANER RÁFOLS   Alcalde    
    RAMON SADURNÍ SADURNÍ        
    ANTONIO FARRET RAVENTÓS        
             
16/10/1936 - 29/04/1938   El 29/04/1938 es nomena comissari municipal el Sr. Albert Jofre, funcionari de la Generalitat, amb les funcions d'alcaldia
    JOSEP RAVENTÓS VALLDOSERA   Alcalde    
    JOSEP SAUMELL ROVIRA   1r tinent d'alcalde    
    SALVADOR MESTRES MESTRE   2n tinent d'alcalde    
    RAMON CASTELLVÍ VALLÈS       Cessa el 08/07/1937
    PAU ALSINA BAQUÉS       Cessa el 08/07/1937
    JAUME LLUSIÀ RAVENTOS        
    RAMON TORT AMETLLE       Cessa el 28/03/1937
    JOAQUIM ESCALA MATA        
    JOSE BORRÀS NAVARRO        
    JOSEP ESCOFET MESTRE        
    JAUME RAVENTÓS MONTANE        
    JAUME CORNELLÀ CASANELLES       Entra el 03/05/1937
             
17/02/1936 - 16/10/1936   JOSEP RAVENTOS VALLDOSERA   Alcalde    
    PERE FONT SOLER        
    SALVADOR MESTRES MESTRE        
    JOSEP ROVIRA COLOMÉ        
    JAUME LLUSIÀ RAVENTÓS        
    PERE TORT RAVENTOS        
    PAU ALSINA BAQUÉS        
             
05/06/1935 - 17-02/1936   JUAN PASCUAL FREIXEDES   Alcalde    
    ANTONI MONTANE RÀFOLS   1r tinent d'alcalde    
    ANTONIO RAVENTOS ALSINA   2n tinent d'alcalde    
    SALVADOR ROVIRA MONTANER        
    JOSEP COLOMER BERTRAN        
             
01/02/1934 - 05/06/1935   JOSEP RAVENTÓS VALLDOSERA   Alcalde    
    PERE FONT SOLER   1r tinent d'alcalde    
    SALVADOR MESTRES MESTRE   2n tinent d'alcalde    
    JOSEP ROVIRA COLOMÉ        
    JAUME LLUSIÀ RAVENTÓS        
    PERE TORT RAVENTOS        
    PAU ALSINA BAQUÉS        
             
16/04/1931 - 01/02/1934   JOSEP RAVENTÓS VALLDOSERA   Alcalde    
    PAU CASTELLVÍ FONTANALS        
    PAU ALSINA BAQUÉS        
    JOSEP CASALS MONTANÉ        
    JUAN ALBET MATEU        
    JOSEP AUGÉ VENTURA        
    ROSSEND RAVENTÓS LLUCIÀ        
             
             
DEL 1928 AL 1930 NO S'HA LOCALITZAT DOCUMENTACIÓ        
             
             
02/10/1923 -   …….   PEDRO LLOPART VENTURA   Alcalde    
    PABLO MILÁ ROVIROSA   1r tinent d'alcalde    
    PEDRO MARCÉ JULIÁ   2n tinent d'alcalde    
    ANTONIO CAPDET MILÁ        
    MAGÍN PRUNERA TRABAL        
    PEDRO ROVIROSA BRUNET        
    JOSÉ RAVENTÓS ROVIRA        
    JOSÉ ALMIRALL ARNAN       Cessa el 04/05/1924
    ANTONIO SOLÉ FARRÉ        
    JUAN SOLÉ CORAL       Entra el 04/05/1924
    JOSÉ FARRERONS COLOMÉ       Entra el 04/05/1924
             
             
01/04/1922 - 02-10-1923   RAFAEL FONT RAFECAS   Alcalde    
    JAIME RAVENTÓS ROVIROSA   1r tinent d'alcalde    
    FRANCISCO CAMPAMÁ MILÁ   2n tinent d'alcalde    
    JOSÉ ROVIRA MONTANER        
    JOSÉ CASALS MONTANÉ        
    JUAN ARQUÉS TORT        
    JOSÉ RAVENTÓS VALLDOSERA        
    YSIDRO DURÁN RUBIÓ        
    JAIME CAMPAMÁ ESTEVE        
             
             
01/04/1920 - 01/04/1922   JAIME RAVENTÓS ROVIROSA   Alcalde    
    MARCELINO LLUCIÁ VIDAL   1r tinent d'alcalde    
    RAFAEL FONT RAFECAS   2n tinent d'alcalde    
    PABLO ALSINA BAQUÉS        
    FRANCISCO CAMPAMÁ MILÁ        
    JAIME MILÁ ROVIROSA        
    JUAN ARQUÉS TORT        
    JOSÉ RAVENTÓS VALLDOSERA        
    JOSÉ CASALS MONTANÉ        
             
01/01/1918 - 01/04/1920   PABLO BERTRÁN SADURNÍ   Alcalde    
    EDUARDO MESTRE COMAS   1r tinent d'alcalde    
    JAIME MILÁ ROVIROSA   2n tinent d'alcalde    
    JUAN PASCUAL RAFOLS        
    MARCELINO LLUCIÁ VIDAL        
    JOSÉ ROVIROSA BRUNET        
    RAFAEL FONT RAFECAS        
    PABLO ALSINA BAQUÉS        
    JAIME CAMPAMÁ ESTEVE        
             
01/01/1916 - 01/01/1918   JOSÉ ROVIROSA BRUNET   Alcalde    
    PEDRO TORRES MONTANÉ   1r tinent d'alcalde    
    PABLO BERTRÁN SADURNÍ   2n tinent d'alcalde    
    JUAN CASTELLVÍ ROVIRA        
    JUAN FORNS TORT        
    JUAN PASCUAL RAFOLS        
    JUAN ALSINA BAQUÉS        
    JAIME CAMPAMÁ ESTEVE        
    EDUARDO MESTRE COMAS        
             
01/01/1914 - 01/01/1916   PEDRO TORRES MONTANÉ   Alcalde    
    JUAN CASTELLVÍ ROVIRA   1r tinent d'alcalde    
    PABLO RAVENTÓS SEGURA   2n tinent d'alcalde    
    JOSÉ GUAL FONT        
    JAIME ROVIROSA TORRES        
    PEDRO CORNELLÁ MIRÓ        
    JUAN FORNS TORT        
    JUAN ALSINA BAQUÉS        
    PEDRO DOMENECH ARQUÉS        
             
01/01/1912 - 01/01/1914   PEDRO FERRET RIBA   Alcalde    
    JAIME ROVIROSA TORRES   1r tinent d'alcalde    
    PEDRO DOMENECH ARQUÉS   2n tinent d'alcalde    
    JUAN ALSINA BAQUÉS        
    JOSÉ GUAL FONT        
    PABLO RAVENTÓS SEGURA        
    PEDRO CORNELLÁ MIRÓ        
    JOSÉ COLOMÉ LLOSAS        
    JUAN FIGUERES DAROCA        
             
01/01/1910 - 01/01/1912   JOSÉ DURÁN RUBIÓ   Alcalde    
    PEDRO FERRET RIBA   1r tinent d'alcalde    
    JOSÉ HILL ROS   2n tinent d'alcalde    
    JUAN SOLÁ GUAL        
    JOSÉ COLOMÉ LLOSAS        
    JUAN ALSINA BAQUÉS        
    JOSÉ MESTRE JOVÉ        
    PEDRO MITJANS ROVIRA        
    JUAN FIGUERES DAROCA        
             
01/07/1909 - 01/01/1910   JOSÉ DURÁN RUBIÓ   Alcalde    
    JOSÉ HILL ROS   1r tinent d'alcalde    
    PABLO CORAL JULIÁ   2n tinent d'alcalde    
    PEDRO MITJANS ROVIRA        
    JUAN SOLÁ GUAL        
    JOSÉ MESTRE JOVÉ        
    JAIME ROVIROSA TORRA        
    PEDRO FONTANALS BOSCH        
    JOSÉ ESCOFET COSTA        
             
01/01/1906 - 01/07/1909   PABLO CORAL JULIÁ   Alcalde    
    PABLO MILÁ ROVIROSA   1r tinent d'alcalde    
    JOSÉ ESCOFET COSTA   2n tinent d'alcalde    
    ANTONIO VALLDOSERA MESTRE        
    JUAN RAVENTÓS RAVENTÓS        
    JAIME ROVIROSA TORRAS        
    PEDRO FONTANALS BOSCH        
    FRANCISCO SOLER CANALS        
    ARTURO SOLER FERRANDO        
             
01/01/1904 - 01/01/1906   PABLO MILÁ ROVIROSA   Alcalde    
    PEDRO ALBAREDA MIQUEL   1r tinent d'alcalde    
    ARTURO SOLER FERRANDO   2n tinent d'alcalde    
    JUAN RAVENTÓS RAVENTÓS        
    ANTONIO VALLDOSERA MESTRE        
    FRANCISCO SOLER CANALS        
    JOSÉ MITJANS ROVIRA        
    PEDRO SOLER TORRES        
    EMILIO RAVENTÓS MARCÉ        
             
01/01/1902 - 01/01/1904   PEDRO ALBAREDA MIQUEL   Alcalde    
    JUAN CLAVÉ BERTRAN        
    JOSÉ MITJANS ROVIRA        
    PABLO BERTRAN SADURNÍ        
    ROSENDO MONTANER COLET        
    JUAN ROVIROSA SOLER        
    PEDRO SOLER TORRES        
    JUAN ROVIRA MORATÓ        
    EMILIO RAVENTÓS MARCÉ        
             
01/07/1899 - 01/01/1902   JUAN CLAVÉ BERTRÁN   Alcalde    
    JOSÉ ROVIRA FONTANALS   1r tinent d'alcalde    
    PABLO BERTRAN SADURNÍ   2n tinent d'alcalde    
    ROSENDO MONTANER COLET        
    JOSÉ GUAL FONT        
    JAIME PRUNERA PARELLADA        
    JUAN ROVIROSA SOLER        
    JUAN ROVIRA MORATÓ        
    JOSÉ PALAU FONT        
             
01/07/1897 - 01/07/1899   ISIDRO ROCA FABREGAS   Alcalde    
    JOSÉ GUAL FONT   1r tinent d'alcalde    
    JAIME RAVENTÓS FARRÉ   2n tinent d'alcalde    
    JOSÉ ROVIRA FONTANALS        
    PABLO RAVENTÓS MESTRE        
    JOSÉ VIA LLORET        
    JAIME PRUNERA PARELLADA        
    MAGÍN GÜELL CUSINÉ        
    JOSÉ PALAU FONT        
             
01/07/1895 - 01/07/1897   PABLO RAVENTÓS MESTRE   Alcalde    
    JUAN CLAVÉ BERTRAN   1r tinent d'alcalde    
    RAMON MASÓ ROVIRA   2n tinent d'alcalde    
    JOSÉ FONT HILL        
    JOSÉ VIA LLORET        
    ISIDRO ROCA FABREGAS        
    JAIME RAVENTÓS FARRÉ        
    MAGIN GÜELL CUSINÉ        
    ANTONIO GIRALT ROBERT        
             
01/01/1894 - 01/07/1895   JOSÉ LLOSAS PLANAS   Alcalde    
    JOSÉ FONT HILL   1r tinent d'alcalde    
    JOSÉ BERTRÁN PARETAS   2n tinent d'alcalde    
    RAMON MASÓ ROVIRA        
    PEDRO SOLER ROVIRA        
    JUAN ROVIRA MORATÓ        
    ANTONIO GUAL PARELLADA        
    JUAN CLAVÉ BERTRAN        
    ANTONIO GIRALT ROBERT        
             
01/07/1891 - 01/01/1894   PEDRO SOLER ROVIRA   Alcalde    
    ANTONIO GUAL PARELLADA   1r tinent d'alcalde    
    JOSÉ LLOSAS PLANAS   2n tinent d'alcalde    
    PABLO SOLÉ COLET        
    JUAN ROVIRA MORATÓ        
    JOSÉ BERTRÁN PARETAS        
    JOSÉ MESTRE VENTURA        
    PABLO LLOPART MASANA        
    ADJUTORIO FARRE MARRUGAT        
             
01/01/1890 - 01/07/1891   JUAN GUAL FONT   Alcalde    
    JOSÉ MESTRE VENTURA   1r tinent d'alcalde    
    JAIME RABENTÓS FARRÉ   2n tinent d'alcalde    
    PABLO SOLÉ COLET        
    JOSÉ COLOMÉ QUERALTÓ        
    PEDRO TORRAS BERTRAN        
    PABLO LLOPART MASANA        
    JUAN BERTRAN PARETAS        
    ADJUTORIO FARRE MARRUGAT        
             
01/07/1887 - 01/01/1890   JOSÉ COLOMÉ QUERALTÓ   Alcalde    
    JOSÉ VIA LLORET   1r tinent d'alcalde    
    PEDRO ROVIRA NICOLAU   2n tinent d'alcalde    
    JUAN GUAL FONT        
    JOSÉ MITJANS ROVIRA        
    JUAN ROVIROSA SOLÉ        
    PEDRO TORRAS BERTRAN        
    JAIME RABENTÓS FARRÉ        
    JUAN BERTRAN PARETAS        
             
01/07/1885 - 01/07/1887   JOSÉ MITJANS ROVIRA   Alcalde    
    JOSÉ VIVÓ ROBERT   1r tinent d'alcalde    
    JUAN RABENTÓS MASÓ   2n tinent d'alcalde    
    JOSÉ VIA LLORET        
    JUAN ROVIROSA SOLÉ        
    PEDRO ROVIRA NICOLAU        
    PEDRO SOLER ROVIRA        
    JOSÉ ROVIRA CARBONELL        
    JUAN ROICH GUAL        
             
01/07/1883 - 01/07/1885   JUAN RABENTÓS MASÓ   Alcalde    
    JOSÉ VIVÓ ROBERT   1r tinent d'alcalde    
    DOMINGO HILL ARQUÉS   2n tinent d'alcalde    
    JUAN BERTRAN ESCOFET        
    JUAN FONT SOLER        
    PEDRO SOLER ROVIRA        
    JOSÉ ROVIROSA BERTRAN        
    JUAN ROICH GUAL        
    JOSÉ CAMPAMÁ SOLER        
             
01/07/1881 - 01/07/1883   DOMINGO HILL ARQUÉS   Alcalde    
    JUAN BERTRAN ESCOFET   1r tinent d'alcalde    
    PABLO RABENTÓS JULIÁ   2n tinent d'alcalde    
    PEDRO MATA FARRÉ        
    JAIME MESTRE ROVIRA        
    JUAN FONT SOLER        
    JUAN FARRÉ SOLÉ        
    JOSÉ CAMPAMÁ ROVIRA        
    JOSÉ CAMPAMÁ SOLER        
             
01/07/1879 - 01/07/1881   JAIME MESTRE ROVIRA   Alcalde    
    PABLO RABENTÓS JULIÁ   1r tinent d'alcalde    
    PEDRO MATA FARRÉ   2n tinent d'alcalde    
    PABLO MILÁ MONSERRAT        
    JOSÉ SOLÁ MASANA        
    JOSÉ ROCA PARETA        
    PEDRO SOLER MIRET        
    JUAN FARRÉ SOLÉ        
    JOSÉ CAMPAMA ROVIRA        
             
01/03/1877 - 01/07/1879   PABLO MILÁ MONSERRAT   Alcalde    
    PEDRO ROVIRA NICOLAU   1r tinent d'alcalde    
    JAIME PRUNERA PARELLADA   2n tinent d'alcalde    
    JOSÉ ROCA PARETA        
    JUAN CLAVÉ TORT        
    MANUEL TORRES BERTRAN        
    JOSÉ SOLÁ MASANA        
    JUAN PETIT ROVIRA        
    PEDRO SOLER MIRET        
             
1875   JUAN TRABAL   Alcalde    

 

 

Vols obtenir el llistat en format PDF? Clica aquí per descarregar-te'l

 Nota: Els noms s'han transcrit tal com sortien a les publicacions oficials de les candidatures. D'aquí que puguem veure alguns noms en castellà i en anys diferents el mateix nom en català.

Document Actions